فرانسه از جمله کشورهای اروپایی فعال و پیشرفته در زمینه صادرات است که با کشور ما در این زمینه روابط مثبت اقتصادی را شکل داده است. بیشتر کالاهایی که از فرانسه به ایران وارد می‌شوند شامل مواد آرایشی و بهداشتی، دارو، قطعات ماشین و محصولات فولادی و آهنی هستند. در حالتی که سرعت ارسال بار برای صاحب آن اهمیتی نداشته باشد، حمل دریایی از فرانسه به ایران برای انتقال بار روشی مقرون‌به‌صرفه و مناسب خواهد بود. در این قسمت از مقاله فریت فایندر ما به ارائه توضیحاتی کامل درباره مدت زمان، هزینه و انواع روش‌ها برای انجام واردات دریایی از فرانسه به ایران پرداخته‌ایم. شما پس از مطالعه این مقاله می‌توانید برای انجام این واردات با اطمینان خاطر و آگاهی کامل اقدام کنید.

۰۲۱-۶۶۴۸۱۰۷۶

درخواست مشاوره رایگان و محاسبه حمل آنلاین

دسترسی سریع به مطالب مقاله:

 

مدل های حمل دریایی از فرانسه به ایران

برای حمل دریایی بار از فرانسه به ایران باید از دو روش فله‌ای و کانتینری استفاده کرد. توضیحات این دو روش را در قسمت زیر می‌خوانید.

 • کانتینری

در روش حمل کانتینری از کانتینرهایی با ابعاد 20 و 40 فوت استفاده می‌شود. بسته به اینکه بار شما چه میزان از فضای کانتینر را اشغال می‌کند، روش حمل کانتینری بار شما متفاوت خواهد بود. برای روش کانتینری دو نوع زیر را در نظر می‌‌گیرند:

استفاده از کانتینر روشی برای انجام حمل دریایی از فرانسه به ایران است.

استفاده از کانتینر برای حمل دریایی بار از فرانسه به ایران

1- خرده‌بار

روش خرده‌بار برای حمل و واردات دریایی بارهایی مناسب است که اندازه آنها کمتر از یک کانتینر است. در این روش تا زمانی که ظرفیت کانتینر به وسیله بارها تکمیل نشود، ارسال بار صورت نمی‌گیرد. از این جهت می‌توان گفت روش خرده‌بار برای حمل دریایی بارها روش زمان‌بری است. محاسبه هزینه حمل دریایی به روش خرده‌بار بر‌اساس واحدی به نام CBM صورت می‌گیرد. CBM معادل حجمی به میزان 1 متر مکعب و وزنی به اندازه 1 تن است.

۰۲۱-۶۶۴۸۱۰۷۶

درخواست مشاوره رایگان و محاسبه حمل آنلاین

2- فول کانتینر؛ روشی سریع برای انجام واردات دریایی از فرانسه به ایران

روش فول کانتینر برای حمل دریایی بارهایی به کار می‌رود که حجم آنها به اندازه 1 کانتینر است. سرعت روش فول‌کانتینر نسبت به روش خرده‌‌بار به‌طور قابل توجهی بیشتر است.

انواع روش‌های کانتینری برای حمل دریایی بار از فرانسه به ایران

روش خرده‌بار و فول‌کانتینر برای حمل دریایی بار از فرانسه به ایران

 • فله‌ای

روش فله‌ای که در اصطلاح به آن Break Bulk  می‌گویند برای حمل بارهای فله مانند خاک، مواد معدنی، شکر و گندم به کار می‌رود. وسیله حمل  بار در روش فله‌ای کشتی‌های فله هستند.

چین یکی از کشورهایی است که برای انجام واردات دریایی بار به ایران از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. در مقاله حمل دریایی از چین به ایران پروسه انجام این واردات به‌طور کامل بیان شده است.

برای حمل دریایی بارهای فله از کشتی‌های فله استفاده می‌شود.

حمل دریایی بارهای فله از فرانسه به ایران

مدت زمان لازم برای حمل دریایی از فرانسه به ایران چقدر است؟

انتقال بار به روش دریایی از فرانسه به ایران روش نسبتا زمان‌بری است. در صورتی که مبدا بندر مارسی در فرانسه و مقصد بندر‌عباس باشد، حمل دریایی بارها حدود یک ماه زمان نیاز دارد.

اگر مدت زمان حمل از فرانسه به ایران برای شما خلی مهم هست پیشنهاد می کنیم مقاله حمل هوایی از فرانسه به ایران بخوانید. 

حمل دریایی از فرانسه به ایران حدود 1 ماه طول می‌کشد.

مدت زمان لازم برای انجام واردات دریایی از فرانسه به ایران

مزیت ویژه واردات دریایی از فرانسه به ایران

آنچه باعث می‌شود تا بسیاری از افراد برای حمل کالای خود از روش دریایی استفاده کنند، هزینه مناسب این روش حمل است. حمل دریایی از فرانسه به ایران برای بارهایی که حالت فله‌ای دارند، بسیار مقرون به صرفه است.

مقاله‌ای مرتبط: حمل دریایی از آلمان به ایران

۰۲۱-۶۶۴۸۱۰۷۶

درخواست مشاوره رایگان و محاسبه حمل آنلاین

عوامل موثر بر هزینه واردات دریایی از فرانسه به ایران را بشناسید

هزینه حمل دریایی از فرانسه به ایران را با توجه عوامل و فاکتورهای زیر مشخص می‌کنند:

 • نوع قرارداد؛ تعیین‌کننده هزینه واردات دریایی از فرانسه به ایران

هنگامی که شما کالایی را از یک فروشنده می‌خرید باید قراردادی را طبق قواعد اینکوترمز با فروشنده منعقد کنید. قوانین قرارداد شما با فروشنده تعیین‌کننده هزینه حمل دریایی بار خواهد بود. اگر قرارداد شما از نوع FOB بود، هزینه حمل از کارخانه تا بندر، گمرک فرانسه و بارگیری بر روی کشتی بر عهده فروشنده خواهد بود. در حالتی که قرارداد شما از نوع EXW   تنظیم شود، هزینه‌هایی مانند هزینه حمل از کارخانه تا بندر، گمرک فرانسه و بارگیری بر روی کشتی بر عهده صاحب کالا خواهد بود.در صورتی که قرارداد شما به صورت EXW می باشد نیاز به یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر دارید تا بتواند امور حمل و گمرکی فرانسه و حمل به ایران را برای شما انجام دهید، شرکت حمل و نقل بین المللی فیریت فاندر میتواند تمام این امور را برای شما انجام دهد جهت دریافت مشاوره و هزینه ها میتوانید بررسی لینک زیر کلیک کنید.

۰۲۱-۶۶۴۸۱۰۷۶

درخواست مشاوره رایگان و محاسبه حمل آنلاین

نوع قرارداد شما بر هزینه حمل دریایی بار از فرانسه به ایران موثر است.

نوع قرارداد عاملی برای تعیین هزینه حمل دریایی از فرانسه به ایران

 • هزینه بنادر 

هر یک از بندرها در هر کشوری هزینه تخلیه و بارگیری مخصوص به خود را دارند که در اصطلاح به آن THC گفته می‌شود. هزینه THC  بر هزینه نهایی حمل دریایی کالا از فرانسه به ایران تاثیر‌گذار است.

اگر قصد داشتید واردات دریایی بار خود را از کشوری مانند دبی انجام دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله حمل دریایی بار از دبی به ایران را مطالعه کنید.

اگر شما به محاسبه دقیق و سریع هزینه واردات دریایی از فرانسه به ایران نیاز دارید، بر روی لینک زیر کلیک کنید و به‌صورت آنلاین مقدار این هزینه را دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان و محاسبه حمل آنلاین

حمل دریایی از فرانسه به ایران از طریق کدام بنادر انجام می‌شود؟

  فرانسه دارای بندرهای فراوانی است زیرا اغلب مرزهای آن در نزدیکی آبها واقع شده‌اند. این بندرها شامل 

  بندر بوردو ( Bordeaux )

  بوردو بندری با وسعت زیاد در شهر بوردو فرانسه است که کشتی های فراوانی در این بندر برای بارگیری کالاهای تاجران مورد استفاده قرار می گیرند.

  بندر بوردو در فرانسه

  بندر بوردو مبدایی برای انجام واردات دریایی از فرانسه به ایران

  بندر تولون( Toulon )

  تولون بندری بزرگ و قدیمی با آب و هوای ساحلی است که در سواحل مدیترانه قرار گرفته است. این بندر با زیبایی خود چشم‌اندازی خیره‌کننده به شهر تولون فرانسه بخشیده است.

  بندر تولون در سواحل مدیترانه

  بندر تولون در فرانسه برای انجام حمل دریایی بار از فرانسه به ایران

  بندر مارسی( Marseille )

   مارسی یک بندر اصلی و مهم برای تجارت فرانسه محسوب می‌شود که در سمت راست مدیترانه با وسعتی به اندازه پاریس قرار گرفته است. این بندر دارای 2 بندرگاه در قسمت شرقی مارسی و بخش غربی فاس مارسی است و از تمامی شرایط لازم و استاندارد برای فعالیت‌های دریایی، لجستیکی و صنعتی برخوردار است. در بندر مارسی نقل و انتقال کالاهایی مانند مایعات و جامدات فله به میزان 85،997،000 تن انجام می‌شود. فعالیت‌های انجام شده در بندر مارسی به قدری بالاست که به اندازه 45000 شغل و 4 میلیارد دلار درآمد تولید می‌کند.

  برای انجام واردات به روش زمینی از فرانسه مقاله واردات زمینی از فرانسه به ایران را مطالعه کنید.

  بندر مارسی؛ بندری تجاری در فرانسه با 2 بندرگاه

  بندر مارسیل در فرانسه بندر مهم از نظر حمل دریایی بار

  بندر دوویل(Deauville  )

  بندر دوویل

  بندر دوویل بندر برای انجام حمل دریایی بار از فرانسه به ایران

  بندر لوهاور (le Havre)

  پس از بندر مارسی بندر لوهاور دومین بندر بزرگ فرانسه محسوب می‌شود. این بندر در غرب کشور فرانسه واقع شده است.

  بندر لوهاور در غرب کشور فرانسه

  بندر لوهاور در فرانسه برای انجام تبادلات دریایی در ایران

  ۰۲۱-۶۶۴۸۱۰۷۶

  درخواست مشاوره رایگان و محاسبه حمل آنلاین

  بندر موناکو(Monaco)

  زمان احداث بندر موناکو به سال 1901 تا 1926 باز می‌گردد. بندر موناکو به صورت مربعی‌شکل دیده می‌شود.

  بندر موناکو در فرانسه

  بندر موناکو در فرانسه از جمله مبداهای حمل دریایی بار

  بندر کان(Caen)

  بندر کان در فرانسه

  بندر کان در فرانسه

  بندر نیس ( nice )

  بندر نیس در سواحل مدیترانه قرار گرفته است و به عنوان یکی از معروف‌ترین بندرهای اروپایی شناخته می‌شود.

  بندر نیس از معروف‌ترین بندرهای اروپایی در فرانسه

  بندر نیس در فرانسه

  بندر نانسی ( Nancy )

  اگر مبدا بار شما در ایتالیا باشد واردات دریایی بار از بندرهای جنوا، لاسپزیا و سستوسن جووانی صورت می‌گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این‌باره مقاله واردات دریایی از ایتالیا به ایران را مطالعه کنید.

  بندر نانسی در فرانسه

  بندر نانسی در فرانسه و مبدایی برای واردات دریایی

  خدمات سریع و مقرون‌به‌صرفه فریت فایندر برای انواع حمل و نقل کالا

  اگر شما بخواهید بار خود را از نقطه‌ای به نقطه دیگر جا‌به‌جا کنید، قطعا ذهن شما درگیر بسیاری از مسائل مانند هزینه، زمان و امنیت انتقال بارتان می‌شود. حال اگر مبدا و مقصد برای جا‌به‌جایی بار شما در دو کشور متفاوت باشد دغدغه‌ها و سوالات شما بیشتر خواهد بود. در پلتفرم حمل و نقل بین‌المللی فریت فایندر مجموعه‌ای از افراد متخصص گرد‌هم آمده‌اند تا حمل بار شما را در نهایت دقت و امنیت انجام دهند. تمام تلاش مجموعه فریت فایندر این است شما برای حمل کالای خود کوچکترین نگرانی نداشته باشید. این مجموعه از طریق ارائه خدمات زیر خیال شما را از هر نظر راحت می‌کند.

  ۰۲۱-۶۶۴۸۱۰۷۶

  درخواست مشاوره رایگان و محاسبه حمل آنلاین

  فریت فایندر حمل کالای شما را در نهایت سرعت و امنیت انجام می‌دهد.

  خدمات فریت فایندر برای حمل دریایی بار از فرانسه به ایران

  فریت فایندر تمامی مراحل حمل کالای شما را با هر روشی که انجام شود بر عهده می‌گیرد. این مراحل شامل موارد زیر است:

  • تحویل بار از درب کارخانه
  • بارگیری
  • بسته‌بندی تخصصی بار
  • نگه‌داری در انبارهای ویژه
  • تخلیه بار
  • تشریفات گمرک 
  • ترخیص کالا
  • فریت فایندر برای جلوگیری از خسارت دیدن بار شما بیمه‌نامه بین‌المللی صادر می‌کند و هر لحظه موقعیت مکانی بارتان را شناسایی می‌کند.
  • در فریت فایندر تمامی خدمات با قیمتی منصفانه انجام می‌شود زیرا این مجموعه از خدمات معتبرترین شرکت‌های حمل و نقل استفاده می‌کند و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌ها را برای حمل کالا به شما پیشنهاد می‌دهد.
  • فریت فایندر تمام خدمات خود را با سرعت بالا و در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد تا فرایند حمل کالای شما طولانی نشود.
  • در هر زمان که نیاز به مشاوره داشته باشید تنها با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان فریت فایندر استفاده کنید.

  ۰۲۱-۶۶۴۸۱۰۷۶

  درخواست مشاوره رایگان و محاسبه حمل آنلاین

  سخن آخر

  حمل دریایی از فرانسه به ایران از بندرهای بوردو، تولون، مارسی، نانسی، نیس، موناکو، لوهاوور و دویل در فرانسه صورت می‌گیرد. از میان این بنادر، بندر مارسی با حجم زیادی از واردات نقش کلیدی را در صنعت و تجارت فرانسه دارد. پروسه حمل دریایی بار از فرانسه به ایران حدود 1 ماه طول می‌کشد و از طریق روش‌های کانتینری و فله‌ای انجام می‌گیرد. روش کانتینری خود شامل دو دسته فول کانتینر و خرده‌بار می‌شود. روش خرده‌بار برای حمل بارهایی به کار می‌رود که حجم آنها کمتر از یک کانتینر است. روش فول کانتینر برای حمل بارهایی استفاده می‌شود که حجمی به اندازه یک کانتینر دارند. برای محاسبه هزینه واردات دریایی از فرانسه به ایران عواملی مانند نوع قرارداد، فاصله مبدا تا مقصد و هزینه بنادر را در نظر می‌گیرند.

  اگر شما بخواهید بار خود را از یک کشور اروپایی به ایران منتقل کنید ترجیح شما استفاده از کدام روش حمل است؟ زمینی، هوایی یا دریایی؟